железничка несреќа

Пронајдени се 51 резултати на тема „железничка несреќа“
Хроника

Не ја почитувале сигнализацијата па заминале во смрт- еден загинат и четворица повредени во железничка несреќа во Македонија

Едно лице загина и четворица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи попладнето меѓу патничко моторно возило и товарен воз...
Вести

Сериозна железничка несреќа кај Куманово: По скандалот на македонското небо, се случи катастрофа и на пругите (ФОТО)

Сериозна железничка несреќа се случи ноќеска кај Куманово. По скандалот на македонското небо, кој вчера беше обелоденет, сега се случи...
Вести

Детали за железничката несреќа: Воз удрил во карпа и излетал од шините, во прекин сообраќај на пругата Кичево-Гостивар (ФОТО)

Патничкиот воз кој сообраќа на линијата Кичево-Скопје изутринава удрил во карпа која најверојатно паднала на шините во близина на селата...