железничка несреќа

Пронајдени се 64 резултати на тема „железничка несреќа“
Вести

Детали за железничката несреќа во Кочанско: Возот кој се обраќал на релација Скопје-Кочани буквално го смачкало автомобилот од марката Тико

На 12.02.2021 во 18.30 часот било пријавено дека на железничкиот премин кај с.Горни Подлог, патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје–Кочани...
Хроника

Не ја почитувале сигнализацијата па заминале во смрт- еден загинат и четворица повредени во железничка несреќа во Македонија

Едно лице загина и четворица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи попладнето меѓу патничко моторно возило и товарен воз...