зеленчук

Пронајдени се 29 резултати на тема „зеленчук“
Храна и пијалаци

Го нарекуваат ЛЕДЕНАТА КРАЛИЦА и спаѓа во најздравите зеленчуци на светот: Оваа билка ќе ве придобие со нејзините моќи

Ледената кралица денес е малку заборавена, а нејзините лековити ефекти секако не го заслужуваат тоа. Растението крес или поточарка...
Храна и пијалаци

Овој зеленчук и овошје го обновува и хидрира организмот за време на жешките летни денови, на овој начин ги надополнувате витамините

Во текот на летото, поради големата топлина, дефинитивно мора да обрнеме внимание на она што го јадеме и да избереме храна што не храни,...
Храна и пијалаци

Го нарекуваат најздравото зеленило на светот: Помага при регулација на холестеролот и е преполно со витамини и минерали

Кељот се смета за еден од најздравите и најхранливите видови зелен лиснат зеленчук. Важи за супер храна полна со корисни соединенија...