здруженија

Пронајдени се 3 резултати на тема „здруженија“
Вести

Синдикати и здруженија остро реагираат: Струјата не смее да поскапи, одлуката се носи преку ноќ во пост-изборен период

Поголем број здруженија и синдикати преку соопштение остро реагираат на, како што велат, скандалозната Одлука на Регулаторната комисија...
Вести

Стојаноска на средба со претставници од Здружението на слепи, Здружението на глуви и наглуви лица и Здружението на лица со телесна инвалидност “Мобилност” за Тетово и Гостивар

Утрово во Тетово, остварив средба со претставници од Здружението на слепи, Здружението на глуви и наглуви лица и Здружението на лица...
Вести

Мизрахи на средба со претставници на здруженија со инвалидитет: За овие лица потребен е бенефициран стаж, бидејќи инвалидитетот го зема данокот со годините

Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи при денешната нејзина посета на Гевгелија оствари средби со претставници...