здружение на оштетени штедачи

Пронајдени се 18 резултати на тема „здружение на оштетени штедачи“
Вести

Здружение на оштетени штедачи: Прва авансна распределба кон доверителите физички и правни лица, случајот наречен Еуростандард банка е далеку од завршен

Здружението на оштетени штедачи преку соопштение до јавноста велат дека прва авансна распределба кон доверителите физички и правни...
Вести

Оштетените штедачи пред Уставниот суд: Еуростандард банка пропадна поради криминални активности на неколку категории луѓе

Оштетените штедачи, физички и правни лица депоненти на Еуростандард банка денеска организираа собир пред Уставниот суд, кој на денешната...
Вести

Здружение на оштетени физички и правни лица на Еуростандард банка апелираат уставните судии да одлучуваат само по Уставот и законите

Во пресрет на седницата на Уставниот суд на која како прва точка од дневниот ред e ставена нивната иницијатива за оценка за уставноста...
Економија

Состојбата врие во редовите на оштетените штедачи од Еуростандард банка: „Парите да ни се вратат и одговорност мора да има“

Оштетените штедачи од Еуросандард банка бараат одговорност и во соопштение испратено до медиумите наведуваат дека „сега или малку...
Вести

Здружение на оштетени штедачи на Еуростандар банка: Апел за правда преку приоритетно постапување на Уставниот суд

Поминаа повеќе од пет месеци од затворањето на Еуростандард банка. Околу 3.000 семејства останаа без своите лични заштеди и средства на...
Вести

Здружение на оштетени штедачи: Ќе направи ли нешто државата час поскоро да ја исправи оваа неправда и да ги казни овие луѓе за делата кои ги направиле?

Уште една новост на апрсурд, ароганција, безобразие и срам осамна во македонското секојдневие и сурова реалност. Коста Костовски, еден...
Вести

Оштетените штедачи на Еуростандард банка до гувернерката Бежоска: Ќе признаете дека сте соучесник во криминалот или и понатаму ќе бегате од одговор?

Во Законот за банки кредит е пласирање на одреден износ на пари во замена на отплата на одобрениот и ненамирен износ. Во таков случај,...
Вести

Оштетените штедачи на Еуростандард банка повторно на протест: Борбата продолжува за вистината и правдата!

Следствено на нашите досегашни објави до медиумите каде почнавме со јавно прикажувње на криминалот направен врз нас како дел од пропаѓањето...