здравствена состојба

Пронајдени се 15 резултати на тема „здравствена состојба“
Вести

Влошена здравствената состојба на Алексеј Навални – префрлен во затворската болница, се огласи и неговиот адвокат!

Официјални лица од рускиот затвор каде што Алексеј Навални издржува казна од две и пол години соопштија дека опозицискиот лидер, кој...
Вести

„Два дена беше на апарати“ – Советничката на Вучиќ открива нови информации за здравствената состојба на српскиот претседател

Српскиот претседател Александар Вучиќ два дена поминал на апарати на ВМА, но сега се чувствува малку подобро, изјави вчеа советничката...