Здравко Чолиќ

Пронајдени се 56 резултати на тема „Здравко Чолиќ“
Познати

Здравко Чолиќ и сврте грб на жената со која ја градеше кариерата! Поради една работа пејачот никогаш повеќе не проговорел со неа

Здравко Чолиќ е регионална ѕвезда, а за неговата кариера и успех можеше да се зборува со денови. Заедно со неговото име, со години имаше...
Познати

Протече забранета фотографија од ќерката на пејачот и нејзиното момче – тој лежи гол во креветот, како ли ќе реагира тато Чолиќ (ФОТО)

Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна веќе сите ја знаат, а сега дојде ред за помладата негова ќерка да ја запознаат сите. Лара е помалата ќерка...
Познати

Најголемата југословенска ѕвезда во шок издание среде парк – Здравко Чолиќ ги соблече тренерките, за годините изгледа одлично (ВИДЕО)

Пејачот Здравко Чолиќ е фатен како со автомобил оди на вежбање во Ада Циганлија во Белград. Во оваа прилика познатиот Чола „покажа премногу“...
Познати

Здравко Чолиќ се подновил со луксузен стан вреден цело богатство – кога ќе видите на која локација е истиот сè ќе ви се разјасни

Познатиот пејач Здравко Чолиќ наводно се почестил со луксузен имот на Златибор. Имено, како што се наведува, станот се уште е во изградба....
Познати

Ќерката на Чолиќ за прв пат објави невидени фотографии од нејзиниот татко додека бил млад: Пејачот бил „фраер“ со години наназад

Легендарниот пејач Здравко Чолиќ вчера наполни 70 години, а неговата ќерка Уна Чолиќ сподели со сите фотографии од минатото кои ги воодушевија...
Познати

Познатото девојче од спотот на Чолиќ денес води нов живот: Изгубила сè, едвај ја преживеала војната, а лузните сè уште се тука

Ивана Легин ја пееше познатата песна „Чаје Шукарије“ со една од најголемите sвезди на Југославија, Здравко Чолиќ, кога беше девојче,...
Познати

Како да се близнаци – Чолиќ има брат кој никогаш не се појавува во медиумите, кога ќе дознаете со што се занимава сè ќе ви стане појасно (ФОТО)

Малкумина знаат дека Здравко Чолиќ има роден брат по име Драган кој ретко се појавува во јавноста и за него речиси ништо не се знае. Драган...
Познати

Позната српска водителка тврди дека Чолиќ ѝ посветил еден од своите најголеми хитови, но нешто не е јасно (ВИДЕО)

Во медиумите често се зборува дека единствената песна на Здравко Чолиќ која е посветена на вистинска личност е „Една зима со Кристина“....
Познати

Првата љубов на Здравко Чолиќ заразена со коронавирус- сите ја познаваат како г*лата актерка од познатите филмови во минатото (ФОТО)

Актерката Јасна Орнела Бери објави на социјалните мрежи дека е позитивна на коронавирсот. -Драги мои зад мене поминаа две тешки недели...
Познати

Ова се единствените две фотографии во јавноста од сопругата на Чолиќ- откако била прободена со нож на негов настап не излегува од дома!

Иако денес тој е најголемата ѕвезда на овие простори и има бројни успеси со децении, Здравко Чолиќ не се сеќава со насмевка на сите животни...
Познати

Од тоа што го облече на мажите им се крена притисокот- очите нема да ги тргнете од ќерката на Здравко Чолиќ (ФОТО)

Убавата ќерка на пејачот Здравко Чолиќ, Уна со својот изглед не престанува да ги воодушевува сите. Особено таа мами воздишки со своите...
Познати

Ќерката на Чолиќ започна да живее ноќен живот- откри што прави доцна во ноќта во дискотека, нејзиниот татко ова мора да го знае!

Српската пејачка Јелена Карлеуша направи ноќ за паметење во една дискотека на сплавот во Белград, а на нејзиниот настап била и ќерката...