Здравко Чолиќ

Пронајдени се 40 резултати на тема „Здравко Чолиќ“
Познати

Првата љубов на Здравко Чолиќ заразена со коронавирус- сите ја познаваат како г*лата актерка од познатите филмови во минатото (ФОТО)

Актерката Јасна Орнела Бери објави на социјалните мрежи дека е позитивна на коронавирсот. -Драги мои зад мене поминаа две тешки недели...
Познати

Ова се единствените две фотографии во јавноста од сопругата на Чолиќ- откако била прободена со нож на негов настап не излегува од дома!

Иако денес тој е најголемата ѕвезда на овие простори и има бројни успеси со децении, Здравко Чолиќ не се сеќава со насмевка на сите животни...
Познати

Од тоа што го облече на мажите им се крена притисокот- очите нема да ги тргнете од ќерката на Здравко Чолиќ (ФОТО)

Убавата ќерка на пејачот Здравко Чолиќ, Уна со својот изглед не престанува да ги воодушевува сите. Особено таа мами воздишки со своите...
Познати

Ќерката на Чолиќ започна да живее ноќен живот- откри што прави доцна во ноќта во дискотека, нејзиниот татко ова мора да го знае!

Српската пејачка Јелена Карлеуша направи ноќ за паметење во една дискотека на сплавот во Белград, а на нејзиниот настап била и ќерката...
Познати

Момците воздивнуваат, девојките и се восхитуваат: Ќерката на Здравко Чолиќ никогаш поубава и позгодна на новите фотографии (фото)

Уна Чолиќ, наследничката на еден од најпопуларните пејачи во регионот, Здравко Чолиќ, стана вистинска Инстаграм ѕвезда. Во овој момент,...
Познати

Ќерката на Здравко Чолиќ си го промени личниот опис: Веќе не личи на себе, а еден детаљ нема да му се допадне ниту на пејачот (ФОТО)

Наследничката на популарниот пејач Здравко Чолиќ го промени својот изглед и веќе не изглед исто како во минатото. Имено постарата ќерка...
Познати

Ќерката на Здравко Чолиќ од вистинска убавица се претвори во вистинска ноќна мора за сите на ноќта на вештерките (ФОТО)

Се поголем тренд во светот, но и на Балканот е прославата на ноќта на вештерките, па како вчеравечер многумина луѓе се одлучија да се...
Познати

Вистински романтичар како и секогаш: Еве каков спектакуларен настап направи Здравко Чолиќ за крај на „Тиквешкиот гроздобер“ (ВИДЕО)

Вчеравечер заврши „Тиквешкиот гроздобер“ кој оваа година се одржа во Кавадарци во реализација на општина Кавадарци. За крај на спектакуларниот...