здраствени работници

Пронајдени се 8 резултати на тема „здраствени работници“
Вести

Мицкоски: Ќе го вратиме достоинството на вработените во здравството и образованието, се обврзуваме за поголеми плати за медицинските и просветните работници

Доста е од неправди и измами, време е да се исправиме и да исправиме се. Ќе го вратиме достоинството на вработените во здравството и...
Вести

Д-р. Сопова од Инфективната клиника го прашува министерот Филипче: Како им помагате на преморените здравствени работници?!

Почитуван Г-дине министре, нема да коментирам овојпат за троцифрената бројка на новозаразени и за превземените превентивни мерки кои...
Вести

Мисајловски: Неприфатливо е да се исплаќаат средства за СЈО и привремени вработувања, кога здраствените работници немаат содветна заштитна опрема

Дали треба да прифатиме реалност каде што има 555 заболени лица, а се исплатуваат средства за рекетарското СЈО? Реалност во која нема...
Вести

Мицкоски на средба со здраствените работници: Здравствените работници заслужуваат внимание и поддршка бидејќи се клучен елемент во здравствената нега и здравјето на граѓаните

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при денешната посета на Гевгелија оствари стредба и со здраствените работници при што од негова...