затвореници

Пронајдени се 38 резултати на тема „затвореници“
Вести

Законот за амнестија утре стапува на сила: Од понеденик започнува постапката за ослободување на околу 800 затвореници

Законот за амнестија од утре стапува во сила, а од понеделник затворите ќе почнат со дистибуција на затворските досиеја на осудените...