затворање

Пронајдени се 42 резултати на тема „затворање“
Вести

По објавата на одлуката за замрзнување на цената на лебот, пекарите најавија затворање на погоните и прекин на производството

Пекарите најавија затворање на погоните и прекин на производството на леб првиот ден по објавата на одлуката за замрзнување на цената...
Занимливости

ПО 212 ГОДИНИ СЕ ЗАТВОРА – илјадници туристи разочарани од тоа што веќе нема да можат да го јадат во Истанбул

Легендарната слаткарница „Лебон“, којашто се наоѓа во центарот на Истанбул, Турција, ги затвора вратите поради превисока кирија. Слаткарницата,...
Хроника

ВИДЕО: Затворена фабрика за производство на канабис за медицински цели во Струга, спречено производство на дрога вредна пет милиони евра

На 15.07.2022 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје...
Хроника

Се однесувал агресивно и се заканувал на инспекторите – затворен угостителски објект во гостиварско, приведен сопственикот

На 09.03.2021 во 20.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, извршиле...