затвор идризово

Пронајдени се 22 резултати на тема „затвор идризово“
Вести

Затвореникот кој го држеше партискиот говорот во Идризово близок роднина на претседателот на СДСМ Шуто Оризари (ФОТО)

По скандалозната снимка која ја објави КУРИР денеска реакциите во јавноста не престануваат. На видеото на кое се гледа како се собрани...
Хроника

При претрес во затворот Идризово одземени 6 мобилни телефони- за да ја спречат акцијата затворениците предизвикале пожар

При претрес на неколку келии во затворот Идризово биле пронајдени шест мобилни телефони. За да ја спречат акцијата, затворениците предизвикале...