заштитна маска

Пронајдени се 205 резултати на тема „заштитна маска“
Занимливости

Развиена маска за откривање дали лицето кое ја носи е заразено со коронавирус – еве како таа функционира! (ФОТО)

Американски научници развија заштитна маска со која може да се утврди дали лицето кое ја носи, е заразено со коронавирус, се вели во...
Вести

Владата денеска ќе ги усвојува новите мерки: Без маска на отворено, дозвола за свадби – полицискиот час останува на сила

Од денеска граѓаните ќе можат да се движат без маски на отворено, ќе се дозволи организирање свадби, прослави, веселби на отворен простор/летни...