зараза

Пронајдени се 18 резултати на тема „зараза“
Вести

Зошто Ковачевски не беше во изолација кога се тестирал за Ковид, ќе има ли кривична одговорност за Зечевиќ за ширење на зараза?

Зошто Ковачевски не беше во изолација кога се тестирал за Ковид, ќе има ли кривична одговорност за Зечевиќ за ширење на зараза?, парашуваат...
Вести

Објавено најголемото истражување до сега: Колку проценти од луѓето се заразиле со коронавирусот по примени две дози на вакцина?

Помеѓу јануари и април оваа година, приближно 0,01 процент од луѓето вакцинирани со обете дози на вакцината добиле ковид-19, американско...