запросување

Пронајдени се 64 резултати на тема „запросување“
Познати

Македонската водителка кажа „ДА“ точно во 00:00 – прстенот е вистинско богатство, но и невообичаен за свршувачка (ФОТО)

За водителката Елена Стефановска, новата година започна на најубав начин. Имено, таа кажа „да“ на нејзиното момче Бојан Најдоски. Елена...
Познати

Ова не го оечкуваше никој, а најмалку Бојана – Мирко Шијан ги остави сите во неверување од тоа што и го направи на неа на Новата година (ФОТО)

Синот на пејачката Гоца Божиновска, Мирко Шијан на новогодишната ноќ ја запроси Бојана Родиќ со која има син. Мирко со музика и трубачи...
Познати

Уше еден македонски зет – поранешниот фудбалер на Работнички ја запроси девојката Елена и тоа на несекојдневна дестинација (ФОТО)

Уште еден спортист кој дојде во Македонија како пропатна станица во кариерата стана македонски зет и ја најде љубовта во нашата земја,...
Познати

Ја запросил својата девојка во станот, а од зад завесата излезе Марија Шерифовиќ – кога ќе слушнете што пееше ќе ве облеат емоции (ВИДЕО)

Милош од Белград сакал да ја запроси својата сакана Кристина на уникатен и незаборавен начин и дефинитивно успеал во тоа. За неа поставил...
Познати

Светски познатата тенисерка му кажа „ДА“ на македонскиот милијардер кој е 13 години постар од 29 годишната убавица (ФОТО)

Симона Халеп, една од најдобрите светски тенисерки, реши да скокне во тавче и кажа „ДА“ на македонскиот милијардер, со кого повеќе од...
Познати

Демантираше дека е во врска со женето момче, а сега гордо кажа „ДА“ – ќерката на Топалко запросена во невиден луксуз (ФОТО)

Ќерката на пејачот Милан Топаловиќ Топалко, Хелена Топаловиќ го изговори судбоносното „ДА“ и се пофали на социјалните мрежи. Убавицата...
Познати

21 годишниот син на Лукас ја запроси девојката – пејачот особено ќе „полуди“ кога ќе го слушне нејзиното име, има лошо искуство…

Помладиот син на Аца Лукас, Андреј Вуксановиќ ја запроси својата девојка Соња, пренесуваат српските медиуми. Андреј кој исто така се...
Живот и стил

Двојно изненадување: Тој ја запроси во Дизниленд, а таа имаше уште подобра вест за него (ВИДЕО)

Дизниленд за многумина, па така и за Самер и Вејвс е „најсреќното место на светот“. Двајцата подготвувале изненадување за својата љубов. Момчето...
Занимливости

ВИДЕО: Во време на карантин ја запроси својата девојка – кога ќе дознаете со што и предложил брак ќе останете во неверување!

И покрај новиот карантин, Англичанецот Бен Хоган успеа да ја запроси својата девојка, и тоа – со помош на робот. Хоган е стручњак за апликации,...
Познати

Македонската пејачка запросена во Германија: Поранешниот ракометар на Металург клекна на колена пред саканата (ФОТО)

Пејачката Зорица Блажева или Зои Блаж како што и е уметничкото име оддамна не е активна. Од музиката и пеењето се префрли на шминкањето,...
Познати

По 12 години врска Мекгрегор ја запроси оваа убавица- претходно му роди две деца, а нивната тешка љубовна приказна е како на филм

УФЦ шампионот Конор Мекгрегор синоќа преку социјалните мрежи ја соопшти радосната вест дека ја запросил долгогодишната девојка Ди...