заплена

Пронајдени се 24 резултати на тема „заплена“
Вести

Заплена на македонската царина: Задржани девизи, делови за автобуси, приколка за превоз на возила, стоматолошки материјали и рисивери

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија неколку обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани ...
Хроника

Поднесно обвинение за пет лица за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори

По повеќемесечна истражна постапка, Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до Основниот суд Скопје...
Занимливости

Уживал да се фали со својот луксуз и си купил дворец, па му се удри од глава: Ќе се шокирате кога ќе видите што му заплени полицијата (ФОТО)

Француската полиција со поддршка на Европол, во Бургундија во близина на Дижон, уапси бегалец од Украина кој што раскошно живеел во...