закони

Пронајдени се 20 резултати на тема „закони“
Вести

„Заев ја злоупотребува постапката со европското знаме за да го донесе законот за опојни дроги за личен профит“

Заев ја злоупотребува постапката со европското знаме за да го донесе законот за опојни дроги за личен профит. Заев во скратена постапка...
Вести

Муцунски: Оваа Влада е на раб да биде рекордер во злоупотреба на европското знаменце, а тоа ќе биде нотирано во Извештајот на ЕК

Оваа Влада е на раб да биде рекордер во злоупотреба на европското знаменце. За прекумерното користење на скратените постапки. Кој што...
Вести

Петрушевски: Законите во Собранието се блокирани поради избегнувањето дијалог од страна на власта, а тоа допринесува за штета на граѓаните

Во утринската дебатна емисија “Утрински брифинг” гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски кој зборуваше...
Вести

Мицкоски: Побарав законите за петтиот пакет мерки и државјанства да дојдат на пленарна седница на гласање, па да видиме кој е „против“, кој е „за“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција која се одржа во централниот штаб, во одговор на новинарско...
Македонија

Пешевска со јавен повик до пратениците од СДСМ: Уште денеска да се собериме и да ги изгласаме законите за помош на граѓаните и економијата

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска упати јавен повик до нејзините колеги, уште денеска во Собрнието сите заедно...
Вести

Муцунски: Со волја на мнозинството седница на Собранието за законите поврзани со економската помош може да се закажи уште денес

Со волја на мнозинството седница на Собранието за законите поврзани со економската помош може да се закажи уште денес, е друго е демагогија...
Вести

СДСМ и ДУИ го користат отсуството на ВМРО-ДПМНЕ од Собранието, денес имаа седници со 41 точка и закони, а за утре се најавени рекордни 5 собраниски седници

Пратениците на СДСМ и ДУИ го користат отсуството на нивните колеги од ВМРО-ДПМНЕ во Собранието и експресно носат законски измени кои...