закон за јо

Пронајдени се 41 резултати на тема „закон за јо“
Вести

Ниту СДСМ, ниту Заев ќе се спасат од одговорност: Со Законот за ЈО, Македонија оди во темен тунел во кој има влез, но не и излез

Власта на шеверцерски и криминален начин ја силува парламентарна демократија во Македонија наметнувајќи законски решенија, а носејќи...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Заев се плаши од реформирано и професионално обвинителство бидејќи тогаш ќе треба да одговара за сите поткупи, рекети, закани и злоупотреби

Предлог законот за Јавно обвинителство кој насилно го форсира Зоран Заев е спротивен и на Уставот и на меѓународните норми. Предлог...
Вести

Каракамишева: Рускоска ќе ја има истата улога како Јанева ако се изгласа предлог законот за Јавното обвинителство

Предлог законот за Јавно обвинителство се коси со 5 члена од Уставот. Ова го истакна професорката Тања Каракамишева во гостувањето во...
Вести

Каракамишева: Предлог законот за ЈО воопшто не е влезен во собраниска процедура за по него да се отвора јавна дискусија, ова е кршење на Деловникот

Професорката Тања Каракамишева во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа телевизија рече дека сите експерти од Правниот факултет ги кажале...
Вести

Кaракамишева за Законот за ЈО: Пред нас е своевидна камуфлажа на балканските решенија кои се кријат зад европски стандарди!

Свои забелешки на предлогот на законот за јавното обвинителство на јавната дискусија организирана во Собранието на Македонија изложи...
Вести

Драма на комисиската расправа за Законот за ЈО: Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ извадија „реквизит“ и го запраша Јовевски до кога ќе го крие писмото на Јанева

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ по започнувањето на денешната јавна расправа за законот за јавно обвинителство на седница на собраниската...