закон за јавно обвинителство

Пронајдени се 16 резултати на тема „закон за јавно обвинителство“
Вести

Калајџиев: Во законот за обвинителство се регулираат работи кои не се за овој закон, затоа на овој испит би паднала и министерката

Сега е како некоја желботека, тоа што се сака да се вметне во закон се вметнува. Многу работи кои се проблем не се решаваат со законот...
Вести

Фалсификаторско и насилно носење на ЗЈО за спас од криминалните афери: Личниот интерес на Заев повторно во преден план

Обид за спас од криминалите и аферите откако СДСМ се на власт се крие зад насилничкото носење на Законот за Јавно обвинителство. Вистината...
Вести

Провладините медиуми „ексклузивно“ дознаваат дека нема да се повлече текстот на законот за ЈО, Телма тврди дека е подготвена нова верзија

Откако претходно КУРИР објави дека вечерва се прават нови политички заткулисни игри за новиот закон за ЈО, провладиниот медиум Цивилмедиа.мк...
Вести

Чулев: На насилнички начин владејачката партија изгласа закон со кој сака да го скрие криминалот кој го направи

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев синоќа се огласи на социјалните мрежи откако Владата го изгласа предлог текстот на Законот...
Вести

Камен на сопнување по средбата Муцунски- Маричиќ останува да биде независноста на ЈО кое е подложно на политички злоупотреби

Претставникот од ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски и од СДСМ Бојан Маричиќ денеска се сретнаа и разговараа по повод законот за јавно обвинителство. На...