жаклина пешевска

Пронајдени се 49 резултати на тема „жаклина пешевска“
Вести

Пешевска: Апелирам до Венко Филипче како и до Владата и останатите надлежни институции за вонредна набавка на поголема количина на клексан

Претседателката на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук упати апел до министерот за здравство Венко Филипче. -ЈАВЕН...
Вести

Пешевска: УЖ на ВМРО-ДПМНЕ бара итно расчистување на случајот и одговорност за состојбата која за жената од Дебар ќе има долготрајни животни последици

Како претседателка на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ но првенствено како жена, згрозена сум од веста, дека една жена од Дебар која се породила...
Вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во новогодишна посета на Центарот за сензорна терапија „Во мојот свет“ (ФОТО)

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска денеска заедно со останатите членови од унијата денеска беа во новогодишна...
Вести

Пешевска: Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ дава голема поддршка за носење на Законот за спречување и заштита од насилство врз жените и семејното насилство

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук пишува дека Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

„Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ се приклучува на повикот да Македонија ја обоиме во портокалово и заеднички да се бориме се до спасување и на последната жена, жртва на насилство“

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук пишува дека да се биде жена е блажена работа,...
Вести

Пешевска: ВМРО-ДПМНЕ како одговорна партија направи кворум за да мерките од 4- от пакет стигнат до граѓаните и компаниите

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска преку статус на Фејсбук објавува дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ како одговорна партија...
Вести

Пешевска: Наместо на непродуктивни трошоци, кратите од парите за здравство и образование кои се најпогодени од короната

Минативе години велевте ќе кратите од непродуктивни трошоци, велевте дека ќе има развојни буџети. И да имавте големи буџети, ама за непродуктивни...
Вести

ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја избра Жаклина Пешевска за претседател на УЖ на ВМРО-ДПМНЕ, распишан е оглас за избор на претседатели на неколку комитети

ИК на ВМРО-ДПМНЕ вчера имаше своја редовна седница на која беше разгледана актуелната политичка ситуација во Македонија, но и општата...