захариева

Пронајдени се 4 резултати на тема „захариева“
Вести

„Она што денес го збори Захариева Заев го има ветено, Милошоски ќе ја свика собраниската комисија за надворешни работи“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешната комуникација со граѓаните во живо на Фејсбук, на прашање зошто владата...
Вести

Мицкоски: Османи да каже дали Захариева барала од државава нов договор за уставни измени со кој ќе се редефинира нашата нација, јас тоа никогаш нема да го прифатам

Проблемот кој го имаме со источниот сосед, не е таму проблемот само Гоце Делчев, таму имаме низа проблеми и за сите тие проблеми треба...
Вести

Проф. Чепреганов до Захариева: Македонија ќе ги надживее и сегашниве предавници и политички квислинзи, како и во минатото, и без помош од големите сили

Еве еден предлог. Пријателски и добрососедски, поддржете го патот и влезот на Македонија во ЕУ без услови и уцени, па откако станеме...