загреб

Пронајдени се 67 резултати на тема „загреб“
Регион

Заразена од коронавирус плаќала сметки во пошта- откако ги платила ги информирала сите дека е заразена со вирусот

Жена заразена од коронавирус утрово влегла во пошта во Загреб, а откако ги платила сметките ги информирала присутните дека е заразена...
Регион

Бебето кое го преживеа масакрот во Загреб сместено е во Дом за незгрижени деца – откриено каква е неговата состојба

Во четвртокот вечерта, во Загреб, нешто пред 21:30 часот се случи убиство во кое убиено беше цело семејство. Масакрот го преживеа само 2-месечно...