загреб

Пронајдени се 24 резултати на тема „загреб“
Фудбал

НЕВИДЕНИ СЦЕНИ: Неверојатна еуфорија во Загреб- фудбалерите пречекани како светски прваци од пола милион Хрвати (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Повеќе од половина милион луѓе во Загреб шест часа не го пуштаа автобусот со хрватските репрезентативци да се пробие до главната бина. Загреб...