загреб

Пронајдени се 66 резултати на тема „загреб“
Познати

„Само неколку часа од нашето последно дружење..“ – Брена со трогателна порака се прости од градоначалникот на Загреб (ФОТО)

Лепа Брена се прости од Милан Бандиќ, со заедничка фотографија и трогателна порака. “Драг наш Милан, ни беше огромна чест и задоволство...
Регион

Хрватска: Само во Загреб и Истарската жупанија расте бројот на жители – сите останати жупании губат илјадници жители

Градот Загреб и Истарската жупанија се единствените области во Хрватска во кои бројот на жители е зголемен во изминатата деценија,...
Познати

„Психички се оштетив за цел живот“: Македонската актерка која живее во Загреб со сведоштво по вчерашниот земјотрес

Во текот на вчерашниот ден (29.12.2020), земјотрес од јадчина 6.4 според Рихтер ја погоди Хрватска. Епицентарот на земјотресот бил пет километри...
Регион

Луѓето бегаа од поплавените улици во трговските центри, а кога надојде водата и таму настана хаос- пеколно невреме во соседството

Загреб синоќа беше погоден од силна бура, која предизвика поплави во делови на главниот град на Хрватска. Како што пренесува порталот...