загинати лица

Пронајдени се 209 резултати на тема „загинати лица“
Вести

„МЕГИ“ ГИ ОПУСТОШИ ФИЛИПИНИ, ИМА И МРТВИ: Одрони и поплави на истокот и југот на островската земја, ова е ПОЛОШО ОД ВОЈНА! (ВИДЕО)

Најмалку 25 лица загинаа во свлечишта и поплави предизвикани од тропската бура Меги, што ги погоди источниот и јужниот брег на Филипините,...
Вести

Најмалку 137 Украинци досега загинале во руската офанзива, повредени 316 – Зеленски ги повика граѓаните да даруваат крв

Најмалку 137 Украинци загинале од почетокот на руската офанзива, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски. – 137 херои, наши...