загина

Пронајдени се 42 резултати на тема „загина“
Познати

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА СЛАВНИОТ ФУДБАЛЕР: Загина неговиот 18 годишен син во бизарна сообраќајна несреќа (ФОТО)

Синот на поранешниот капитен на германската фудбалска репрезентација Михаел Балак (44), 18-годишниот Емилио, загина во сообраќајна несреќа,...
Регион

ПЕТРИЊА ЗАВИЕНА ВО ЦРНО: Жителите на Хрватска со солзи во очите го погребаа девојчето кое го загуби животот во катастрофалниот земјотрес

Погребот на девојчето Лора Цвијиќ, 13-годишно девојче кое го загуби животот во катастрофалниот земјотрес што ја погоди Хрватска во вторникот...