загадување на воздухот

Пронајдени се 19 резултати на тема „загадување на воздухот“
Вести

КУРИР АНКЕТА: Граѓаните оценуваат дека дишеме отров, револтирани се бидејќи надлежните не превземаат мерки (ВИДЕО)

Македонските граѓани се свесни дека дишат отров. Велат дека загаденоста на воздухот и последиците од него се најголем проблем, но и...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ со препораки за намалување на загадувањето: Неспособноста на СДСМ, граѓаните ја плаќаат со сопственото здравје!

Воздухот е се позагаден, а најодговорните Заев, Шилегов, а тука би ги споменала со не помала вина и битолската градоначалничка Петровска, и...