загадување на воздух

Пронајдени се 16 резултати на тема „загадување на воздух“
Вести

ФОТО: Македонија се гуши, а заменик министерот за животна средина се среќава со поранешни партиски секретари

Цела Македонија се гуши во енормно загадување, а надлежните молчат. Ветените предизборни и постизборни решенија се уште чекаат реализација,...
Македонија

Џафери од „Еко Герила“: Последните две години не се превземени никакви мерки за намалување на загадувањето

Граѓанскиот активист и основач на невладината организација „Еко Герила“, Аријанит Џафери во емисијата „Економски магазин“ на Алсат...
Вести

Мицкоски: Луѓе го губат здравјето поради неспособноста на власта, ветуваа чист воздух, добивме најзагаден во Европа

Откако Еуроњуз објави дека Македонија е најзагадена држава во Европа на својот Фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски...