загадување

Пронајдени се 96 резултати на тема „загадување“
Скопје

ФОТО: Граѓаните револтирани по укинувањето на мерките повикуваат на непослушност -„Дното го пробивте, укинете си ги мандатите“

Град Скопје денеска информираше дека од 12 часот се укинуваат вонредните мерки меѓу кои сe и бесплатниот јавен превоз и поскапениот паркинг,...
Вести

Смртоносна магла го гуши Скопје, директорот на Дрисла тврди со глава дека проблемот не е во депонијата и ги обвинува Италијанците

Скопје е најзагаден град на Балканот, а властите сеуште не го нашле изворот на загадувањето и постојано убедуваат дека ситуацијата...
Вести

Состојбата со загадувањето е алармантна: Граѓаните обвинуваат дека државата нема соодветен пристап за справување (АНКЕТА)

Огромниот проблем со загадениот воздух во Скопје беше тема на „Детектор“. Резултатите од анкетата се алармантни. Јавноста со негативни...
Вести

О2 иницијатива: Очекуваме Пендаровски во најбрз рок да го свика Советот за безбедност каде загадувањето ќе се третира како закана и ризик по националната безбедност

Три дена после „историскиот разговор на толку високо политичко ниво за загадувањето“ и доволно време темата да спласне во медиумите,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Власта на СДСМ не го решава проблемот со загадувањето, профитот и бизнисите ѝ се пред здравјето на граѓаните

Власта на СДСМ не го решава проблемот со загадувањето затоа што профитот и бизнисите и се пред здравјето на граѓаните. Во депонијата...
Вести

Почна судењето против државата- Владата, Министерството и Градот не презеле доволно за го спречат аерозагадување

Загадувањето влезе во судница. На ред е расчистувањето на аргументите. Почна денеска, а ќе подолжи на наредните рочишта. Владата, министерството...