загаденост на воздухот

Пронајдени се 7 резултати на тема „загаденост на воздухот“
Вести

МАКЕДОНИЈА СЕ ТРУЕ: Утрово смог и чад ги гуши граѓаните на целата земја додека власта со години ветува една иста лага

И додека Македонија пропаѓа на секое поле граѓаните се гушат и дење и ноќе. Утрово речиси целата земја како и главниот град се разбудија...
Вести

Во кампања ветуваше чист воздух со смешни изјави, а народот му се гуши: „Ајро, ајро“ наместо аеродромци, денес извикуваат сите граѓани

Зоран Заев и неговите сопартијци, на парламентарните и локалните избори, на граѓаните им ветуваа чист воздух. Пред два дена Скопје беше...
Општини

Средношколците и покрај затворени врати и притисоците во тетовските училишта излегоа на протест- Тетово протестира за чист воздух (ФОТО)

Тетово протестира за чист воздух. Средношколците и покрај затворени врати и притисоците во тетовските училишта излегоа на протест. Утринава...