зафир хаџиманов

Пронајдени се 11 резултати на тема „зафир хаџиманов“
Познати

Зафир Хаџиманов испратен на вечното почивалиште – наместо ковчег семејството се одлучи за овој обред, најавија погреб кога ќе заврши пандемијата

Македонскиот пејач Зафир Хаџиманов кој исто така беше и филмски актер и композитор денеска беше испратен на своето вечно почивалиште. Тој...
Вести

„Ќе ве најдам и ќе ве научам на памет“: Синот на Зафир Хаџиманов им се обрати на оние кои оставаат лоши коментари

Синот на Зафир Хаџиманов, Васил Хаџиманов, на „Фејсбук“ им возврати на сите кои оставаа недолични коментари за смртта на неговиот татко. Тој...