заев

Пронајдени се 315 резултати на тема „заев“
Вести

Николоски: Србија до 15 февруари сама ќе произведува вакцини, а Заев за тие што се обидел да ги купи се обидел да земе ПРОВИЗИЈА!

Колку ПОТОНА Македонија со Заев. Од регионален лидер до последно место. Вучиќ и Србија за рекорден рок до 15 ОКТОМВРИ сами ќе ПРОИЗВЕДУВААТ...
Вести

Николоски: Криминалната коалиција Заев, Вице и Мијалков има договор за бегство од правдата, имаат 24 часа да го соочат бегалецот со правдата

Криминалната коалиција која што ја обзнанивме на 22 октомври 2018-та година, Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков во текот на изминатиот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Клептоманите Заев и Филипче направија скандал од 4000 вакцини, колку ли ќе украдат од новиот клинички центар од пола милијарда евра?

Во Собранието влезе контроверзен предлог закон за проект на нов клинички центар истиот по проценките на Заев и Филипче би чинел од 500...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Нов ден, нова лага на Заев, денес за својата неспособност да донесе вакцини ја обвини Србија и производителот Фајзер

Зоран Заев продолжува со лагите, реагират од ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на премиерот Зоран Заев. Наместо да се запраша што прави и да прекине...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За побрзо време се смисли вакцина против корона, отколку што Филипче и Заев се способни да набават!

Побрзо се дојде до формулата за вакцина отколку што Заев и Филипче се способни да набават вакцина против корона, велат во своето соопштение...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Постојаното лажење ги стави Филипче и Заев на црната листа за извор на лажни вести на Американскиот совет

Вакцини нема во Македонија, ама затоа Македонија ги има Филипче и Заев кои се прогласени за извор на лажни вести, велат во своето соопштение...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е хибриден режим, затоа што нема ниту еден случај против врвот на власта, а индиции и докази на секаде

Македонија е хибриден режим, затоа што нема ниту еден случај против лица од врвот на власта, а индиции и докази за криминал има на секаде,...