забрана

Пронајдени се 184 резултати на тема „забрана“
Вести

Забранет извоз на огревно дрво, пелети, пченица и брашно, укината царината за увоз на масло за јадење до крајот на годината

Со цел да се заштити домашното производство, и да се одржи снабдувањето на домашниот пазар, за да се избегне растот на цените, во насока...
Познати

Рускa инфлуенсеркa со крокодилски солзи проговори за исклучувањето на Инстаграм: „Ова е мојот живот, поради него се будам“ (ВИДЕО)

Нејзе не и е грижа што загинаа илјадници луѓе, вклучувајќи ги и нејзините сограѓани. Нејзината најголема грижа е што нема да може да...