забрана за камиони

Пронајдени се 25 резултати на тема „забрана за камиони“
Вести

Снегот предизвика проблеми низ македонските патишта- забрана за тешки товарни возила на неколку патни правци

Забраната за движење на тешки моторни возила вечерва е воведена на патните правци Кичево – Охрид преку планискиот премин Пресека, Крива...
Вести

ВНИМАВАЈТЕ: Утрово забрана за тешки товарни возила, но и на автобуси на неколку патни правци, меѓу нив и еден граничен премин

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот. Врнежи од...
Вести

Снег вее и денеска во Македонија – на овие патни правци воведена е забрана за товарни возила, меѓу нив и еден граничен премин

Поради снег на коловозот, на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 07:15 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни...