забрана за движење

Пронајдени се 151 резултати на тема „забрана за движење“
Вести

СНЕГОТ ПРАВИ ПРОБЛЕМИ – забрана за сообраќај на неколку правци низ земјава, доколку тргате на пат ова мора да го имате на ум

Автомото Сојузот на Македонија информира дека од 00:40ч. поради врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила...
Вести

СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈОТ НА ЗАБРАНИ НА ПОВЕЌЕ ПАТНИ ПРАВЦИ – утрово доколку тргнувате на пат ова мора да го имате на ум!

Автомото Сојузот на Македонија информира дека поради обилни врнежи од снег, забрани за сообраќај на тешки моторни возила има на следниве...
Вести

Дали “бегалецот” поради кој настрадаа тројца полицајци е висок полициски службеник: МВР не ги објави иницијалите на сторителот

Пред три дена во бркотница со автомобили на Водно беа повредени тројца полицајци кои се обиделе да запрат маж и жена кои бегале од нив. Возилото...