заболени

Пронајдени се 35 резултати на тема „заболени“
Вести

Филипче „очекувал“ 72 заразени: Се наоѓаме во критичниот момент со очекуван раст на бројот на заболени од Ковид-19“

Се наоѓаме во критичниот момент со очекуван раст на бројот на дијагностицирани заболени од Ковид-19 и имајќи предвид дека одиме кон пикот...
Вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ГЛЕТКИ ОД ИТАЛИЈА: Погледнете како на реанимација се лекуваат болните од коронавирусот во Бергамо (ФОТО+ВИДЕО)

“Daily Mail” денеска објави доста вознемирувачки фотографии и видео снимки од внатрешноста на болницата во Бергамо, каде што се лекуваат...