забава

Пронајдени се 50 резултати на тема „забава“
Вести

Изречени 50 казни за присутните на фамозната забава на Борис Џонсон направена за време на строги рестриктивни мерки

Лондонската полиција изрече повеќе од 50 казни за посетителите на забавата во резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон и други...
Вести

„Спасовски ми е роднина, ништо не ми можете“: Граѓани на Дојран три дена преживувале голгота, полицијата со скрстени раце (СВЕДОШТВО)

Неколку семејства од Дојран за велигденските празници минале низ вистинска голгота. Куќа во нивното маало била издадена на голема група...
Хроника

Три сестри организирале забава во нивниот дом – полицијата на лице место фати 11 полнолетни и 10 малолетни лица

На 27.03.2021 во 20.48 часот, по претходна пријава, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во семејна куќа на ул.„Народна револуција“...