за заедничка Македонија

Пронајдени се 7 резултати на тема „за заедничка Македонија“
Вести

Срамна одлука: Обвинетите за тероризам од „Монструм” остануваат на слобода , а приведените од „Заедничка Македонија“ трет месец се во притвор

Обвинетите за тероризам за петкраткото убиство кај Смиљковското езеро остануваат на слобода и покрај тешкото дело, нивното повторено...
Вести

„Не дозволувајте да нè обезличат“, вака велеше Богдан Илиевски кој е 75 дена притвор, затоа што ја сака Македонија

Денес поминуваат 75 дена како се во притвор поголемиот дел од приведените за настаните на 27 април, а некои многу порано заглавија во судско...
Вести

Поддршката на Граѓанската иницијатива „За Заедничка Македонија“ беше едногласна: Неподелена и суверена заедничка Македонија!

Протестниот марш „За Заедничка Македонија“ освен тоа што се памети како еден од најмасовните во историјата на државата, исто така...
Вести

Илиевски: Тиранската платформа удира по фундаментот на Македонија, целта им е да воведат двојазичност и засекогаш да ја изменат Македонија

Еден од водачите на протестот на граѓанска иницијатива „За Заедничка Македонија“ Богдан Илиевски  постојано бараше во име на народот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дури и студент од прва година на правни студии ќе воочи дека делото тероризам е политички монтиран случај

Десетици неосновано притворени граѓани наместо со своите семејства новата година ја поминаа во ладни ќелии. Тие се жртви на класичен...