Вухан

Пронајдени се 37 резултати на тема „Вухан“
Занимливости

Ова е вистинското лице на градот Вухан: Спектакуларна прослава за излегувањето од карантинот (ВИДЕО)

Како што беше најавено, кинескиот град Вухан во кој за првпат се појави новиот коронавирус, од денеска не е под карантин. Вухан беше епицентар...