ВРМО-ДПМНЕ

Пронајдени се 6 резултати на тема „ВРМО-ДПМНЕ“
Вести

„Каква е поврзаноста на СДС и ДУИ со израелско македонската фирма која го развила шпионскиот софтвер Предатор, а сега е на црната листа на САД?“

Каква е поврзаноста на СДС и ДУИ со израелско македонската фирма која го развила шпионскиот софтвер Предатор, а сега е на црната листа...
Вести

Мицкоски: Работиме на коалицискиот потенцијал и окрупнување на опозицијата, разговараме и со други партии

На вечерашниот Live chat, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на поставените прашања во врска со потенцијални коалициски окрупнувања...
Вести

Арсовски: Отворените листи и една изборна единица преставува солидна основа за разговори за промена на Изборниот законик, локалните избори да се оддржат во еден изборен круг

„Оние кои буквално го разораа судството, не може да ја вратат довербата во судството кај граѓаните. После 4 години власт ниту еден случај...