вработувања

Пронајдени се 49 резултати на тема „вработувања“
Вести

ЈСП сами си го демантираат планот за вработување: Најавиле 233 вработувања, а по реакциите на јавноста велат дека ќе вработат 170 лица

Информацијата за нови вработувања во ЈСП предизвика лавина реакции, особено од ова претпријатие од каде ескпресно стигна реакција...
Вести

Горди татковци: Ќерките на Џафери, Бејта и Димитров најдобри во земјава кога станува збор за вработување и стипендии

СДСМ заедно со коалициските партнери пред да дојдат на власт ветуваа департизација и објективни критериуми за вработување. Но, сега...
Општини

Нов скандал во здравството: Најквалификуваната медицинска сестра отпаѓа, а работа добива последната на листата

Во последниот период се поактуелни се вработувањата во јавните здравствени установи, како и покачувањето на платите. Меѓу другото,...
Општини

Денови до референдум се бројат, списоци за вработување се кројат: Општина Кисела Вода ќе потроши 300 илјади евра за нови вработувања

Нема крај на масовните вработувања во државната и општинската администрација во ек на реферндумска кампања. На страната на системот...