возраст

Пронајдени се 8 резултати на тема „возраст“
Занимливости

ЌЕ ОСТАНЕТЕ ЗАЧУДЕНИ: Оваа жена изгледа како тинејџерка, а нема да верувате колку години има всушност (ВИДЕО)

Едно е да се каже дека некој е млад, а друго се луѓе како оваа жена, кои имаат навистина среќа во животот. Без разлика дали се работи за...
Живот и стил

Познато е која е идеалната разлика во години: Колкава е веројатноста за развод според возраста на вашиот партнер?

Во врските во кои старосната граница е пет години веројатноста за развод е 18 отсто, додека партнерите кај кои разликата е 10 години, имаат...