возрасни лица

Пронајдени се 4 резултати на тема „возрасни лица“
Вести

Канада ќе им дозволи на возрасните да поседуваат кокаин, метамфетамин или екстази – канадската министерка тврди: „Ова го правиме за да спасиме животи“

Канада денеска најави дека во покраината Британска Колумбија привремено ќе биде декриминилизирано поседувањето мали количества дрога. Како...