возач

Пронајдени се 48 резултати на тема „возач“
Регион

Жена возач постави нов рекорд во пијанство: Зборела на телефон, удрила во трамвајска станица и пукнала гумата и продолжила да вози

Возач жена вчера е отстранета од сообраќајот во Загреб откако направила голем хаос. 38 годишната загребчанка возела и разговарала на...
Хроника

Излегол од возилото, па тоа почнало да се движи, се обидел да влезе, но не успеал- „Хјундаи Аксент“ си го прегази сопственикот

На 16.08.2019  во 14,15 часот било пријавено дека во Охрид, на локалниот пат кон место викано Чекоштина, кај крстосницата која води кон „Сончева...
Познати

Семејството на Шабан повторно во болка и очај: Возачот кој ја предизвика несреќата не бил само пијан и без возачка дозвола- еве ги деталите

Истрагата откри нови детали за возачот кој ја предизвика несреќата во која животот го загубија кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ...
Познати

Се огласи возачот: Бил пијан и без дозвола, но за смртта на Шаулиќ го обвинува музичарот кој го возел пејачот

Возачот кој ја предизвика сообраќајната несреќа во која загина Шабан Шаулиќ тврди дека не е одговорен за она што се случило, пренесуваат...