возач

Пронајдени се 111 резултати на тема „возач“
Вести

Заврши истрагата за сообраќајката кај „Сити мол“ во која загина младата Викторија, адвокатот на возачот со бурна реакција

За 12 дена заврши истрагата за сообраќајката на раскрсницата пред „Сити мол“, каде загина 24-годишната радовишанка Викторија Николова,...
Хроника

МЛАДИОТ ВОЗАЧ КОЈ ПОКОСИ ДВЕ ЛИЦА, НЕ ИЗЛЕГОЛ ОД ВОЗИЛОТО И НЕ ПРУЖИЛ ПОМОШ – ОЈО со детали за притворот на 22 годишникот

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение...
Регион

Возачот на камион што загина во Бугарија не е македонски државјанин, а камионот бил со црногорски регистарски таблички

Возачот на камион кој утрово загина во сообраќајна несреќа на автопатот Тракија во Бугарија, не е македонски државјанин, јави дописникот...