волково

Пронајдени се 24 резултати на тема „волково“
Скопје

ВОЛКОВО КАКО ВЕНЕЦИЈА: Нема асфалт, улици поплавени – жителите се молат да не заврне за да стигнат дома! (ФОТО+ВИДЕО)

Попладнево, главниот град на Македонија беше зафатен од силно невреме. Граѓаните беа сведоци  на поплавени улици од само еден дожд. На...