војвотката Кејт Мидлтон

Пронајдени се 10 резултати на тема „војвотката Кејт Мидлтон“
Познати

Секоја жена која се мачи со вишокот на килограми мора да го има фустанот на Кејт Мидлтон во орманот – ќе изгледате неколку килограми помалку

Кејт Мидлтон добро знае што ѝ ласка на нејзината фигура, па затоа никогаш не греши кога станува збор за модните комбинации. Таа со години...
Познати

Оваа есен сите ќе сакаат да ја имаат оваа едноставна облека во орманот – Кејт Мидлтон облечена како и секоја нормална жена (ФОТО)

Таа е една од најстилизираните припаднички на британското кралско семејство. По летната пауза, Кејт Мидлтон им се врати на работните...
Познати

Откако Меган го откри вистинското лице на Кејт и тоа што и го направила на денот на свадбата целиот свет веќе има друго мислење за принцезата

Медиумските шпекулации дека избила расправија меѓу Меган и Кејт Мидлтон во пресрет на венчавката на Меган Маркл и принцот Хари, ги потврди...
Познати

Солзите во кралското семејство не може никој да ги сопре- тажната вест едвај ја соопштија војвотката Кејт и принцот Вилијам (ФОТО)

Војвотката и војводата од Кембриџ, 38 годишната Кејт Мидлтон и 38 годишниот принц Вилијам, преку социјалните мрежи споделија дека нивниот...
Познати

Принцот Вилијам и Кејт бараат куќна помошничка- откако ја објавија срамната плата цела Велика Британија започна да им се смее

Принцот Вилијам и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, сакаат да вработат чистачка, ама поради платата што ја нудат...