војвотката Кејт Мидлтон

Пронајдени се 4 резултати на тема „војвотката Кејт Мидлтон“
Познати

Солзите во кралското семејство не може никој да ги сопре- тажната вест едвај ја соопштија војвотката Кејт и принцот Вилијам (ФОТО)

Војвотката и војводата од Кембриџ, 38 годишната Кејт Мидлтон и 38 годишниот принц Вилијам, преку социјалните мрежи споделија дека нивниот...
Познати

Принцот Вилијам и Кејт бараат куќна помошничка- откако ја објавија срамната плата цела Велика Британија започна да им се смее

Принцот Вилијам и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, сакаат да вработат чистачка, ама поради платата што ја нудат...