војници

Пронајдени се 32 резултати на тема „војници“
Вести

Нацев до Шеќеринска: Министерке, одговерете дали имало манипулација со списоците на лицата кои требало да заминат на мисија

Министерке,нервозна сте, а да бидам искрен и треба да бидете. Доказите за криминалот не се бришат и прецртуваат како што вие прецртувате...
Вести

ДРЖАВАТА ВО КОЛАПС: Докторите на терен одат со фармерки и омален мантил, полицајците позајмуваат облека, војниците со искинати униформи

„Македонија од ден на ден се повеќе тоне“, а „здравството, полицијата, војската и пожарната ни се во целосен колапс“, ова се само дел...