водовод

Пронајдени се 20 резултати на тема „водовод“
Скопје

Водовод вршел надзор на терен за замена на цевки, а немало договор со фирма за изведување на работите (ДОКУМЕНТИ)

Не е потпишан договор за реконструкција и замена на водоводни цевки или истиот се потпишува во октомври 2020-та, ама претходно од август...
Скопје

Договор за реконструкција на „Варшавска“ нема, ама двоецот Шилегов-Весковски испумпувал народни пари за хлорирање кон своја фирма

Хлорирање како дел од реконструкција и замена на водоводни цевки пред воопшто да се постигне договор да се заменат истите, па потоа...
Вести

БОРБАТА ЗА ВОДА НЕ ПРЕСТАНУВА: Водовод ги обвини граѓаните дека лажат, вработените на страната на жителите за реалниот проблем (ФОТО)

За Јавното претпријатие Водовод населбата Нерези, особено улицата Козле 3 како да не постои. Откако граѓаните три дена за време на полицискиот...
Познати

Вида и сопругата удрија по Хрватска: Ова е безобразно да го правите додека цела нација се гордееше на СП, се гледаме на суд! (ФОТО)

Хрватскиот репрезентативец Домагој Вида со фановите откри дека бил измамен од јавното претпријатие за водовод во Хрватска откако за...