внука

Пронајдени се 34 резултати на тема „внука“
Познати

Цеца откри зошто Анастасија не се појави на полнолетството на братучетка и – пејачката откри нешто од што сигурно веќе и е лута ќерка и (ФОТО)

Братучетката на Анастасија Ражнатовиќ, како и внуката на Цеца Хелена го прослави нејзиниот 18 роденден, а во таа прилика Цеца откри и...
Познати

Се омажи внуката на принцезата Дијана – свадбената церемонија се случи на место кое е несекојдневно за венчавки

Лејди Амелија Спенсер (30), внука на покојната принцеза Дијана се омажи, неполни три години по свршувачката со Грег Малет (30). Лејди Амелија...
Вести

ЧЕТИРИ ГОДИШНАТА ВНУКА НА СКОПЈАНКАТА БРАНКА СЕПАК Е ЖИВА – извадена под рушевините, додека нејзините братучеди загинале, еве ги деталите (ВИДЕО)

Четиригодишната внука на скопјанката Бранка Недељковиќ, за која и самата таа имаше информација дека загинала во катастрофалниот...
Познати

КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ВО ШОК – зетот на кралицата ќе направи нешто што ниту еден член не се осмелил да го направи додека таа била жива! (ФОТО)

Еден член од кралското семејство отсекогаш се истакнувал во јавноста, сакајќи да привлече медиумско внимание, па прави сè за да биде...
Познати

Сестрата, ќерката и внукот не си ги видела со години, а се зближила премногу со поранешниот сопруг на пејачката – Северина ги откри семејните пикантерии

Пејачката Северина Вучковиќ повторно преку својата адвокатка Јасминка Билош се огласи за конфликтот со нејзината сестра Маријана...
Познати

Таа е копија на својата тетка – очите на целиот свет денес се вперени во внуката на принцезата Дајана која порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Внуката на принцезата Дајана, Кити Спенсер денеска е во центарот на вниманието поради тоа што медиумите очекуваат таа да објави фотографија...
Познати

Ова е убавата ќерка на сестрата на Северина – не е во добри односи со својата мајка, а својата тетка ја обожува дури и живееле заедно! (ФОТО)

Пејачката вчера била дочекана од полиција на загребскиот аеродром. Повод за тоа било кавгата со нејзината сестра Маријана во станот...
Познати

Толку брзо: Душко Тошиќ веднаш ја донесе Ања во својата куќа, ќерките Атина и Ника ја сакаат како нивна сестра! (ФОТО)

Фотографијата ги сруши сите рекорди, а се чини дека сопругот на Јелена Карлеуша навистина ужива меѓу убавиците Покрај ќерките Атина...
Познати

Природната убавица ги собра сите погледи: Сите се ѕвереа во копијата на Цеца која стоеше до неа на велигденската литургија, пејачката не се двои од неа

Ни Цеца, ниту нејзините деца не ја криеле љубовта кон сестрата на Цеца, а воедно и тетката на Анастасија и Вељко. Нејзината сестра Лидија...
Познати

„Живот мој“ Гаги сподели емотивен момент со малата Миа – ќе се разнежните кога ќе видите што прават (ФОТО)

Гаги Џогани по се изгледа дека е во најдобри односи со неговата ќерка Луна Џогани. Тој денес на својот Инстаграм и упати емотивна порака...
Познати

Огромниот дијамантски прстен вреди цело богатство: Се вери внуката на Џо Бајден, еве кој е нејзиниот избраник (ФОТО)

Наоми Бајден, внука на американскиот претседател Џо Бајден, се вери со момчето Питер Нил. Среќната вест парот ја потврди на Инстаграм. Тие...
Познати

Внуката на легендарниот пејач Тозовац го улови „романтичарот“, па се пофали дека само неа ја гледал со тој поглед, а има и зошто (ФОТО)

Внуката на покојниот легендарен пејач Предраг Живковиќ Тозовац, Јована Ѓорѓиќ се пофали на социјалните мрежи со фотографија на која...
Вести

Уште една внука се прости од принцот Филип, присетувајќи се на нивните драгоцени спомени: „Ти ме научи да готвам и да сликам“ (ФОТО)

Принцезата Еугение со топли зборови се прости од принцот Филип на Инстаграм и се сети на што ја научи. – Драг дедо, на сите ни недостасуваш....
Вести

Бугарските војници жив го закопале, па го откопале да го расечкаат: Внуката на Благој Страчков потсетува дека неговото име е на првата улица до Влада

Вера Страчковска потсетува на животот и делата на нејзиниот дедо, народниот херој Благој Страчковски, кој бил жив закопан од бугарските...