внатрепартиски избори

Пронајдени се 17 резултати на тема „внатрепартиски избори“
Вести

ФОТО: Според пратеникот на СДСМ од Куманово, во таа општина 50% од членовите не гласале воопшто за претседател на партијата

На 12.12.2021 година во СДСМ на вонредните внатрепартиски избори за наследник на Зоран Заев, е избран Димитар Ковачевски. Гласале вкупно...
Вести

Малчески за изборот на претседател на СДСМ: Ноторна глупост е дека вчерашниот ден бил некаков исчекор во демократијата, кој го гласаше членството Зоран или Заев?

Самоил Малчески од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Анализа на ТВ 24, коментирајќи го вчерашниот избор на Зоран Заев...
Вести

Низ скандали и бугарски воз ги одбележа изборите каде Заев победи со 59 илјади 240 илјади гласови среде пандемија во Македонија! (ФОТО)

Додека Македонија тоне во корона кризата и наместо властите да преземат конкретни мерки барем за намалување на смртните случаи, тие...
Вести

За народот поважно е што 60 илјади граѓани останаа без работа за една година, од тоа што толку наводно гласале за Ким Ил Заев

Само во нашата држава училниците наместо за учење се користат за партиско гласање. Денес видовме како СДСМ организира избори, преку...
Вести

Клековски: Со ваквите избори во СДСМ само Заев во однос на другите функционери ќе има легитимитет, а тоа води до поголема автократија

Аналитичарот Сашо Клековски смета дека внатрепартиските избори во СДСМ за избор, односно реизбор на Зоран Заев за претседател, кои...
Вести

Клековски: Филипче наместо да се слика како го пушта гласачкото ливче на избори, да работи и обезбеди пристојна количина на вакцини

Вечерва гостин во вестите на Сител од 19:00 часот беше политичкиот аналитичар Сашо Клековски. Тој во своето гостување изјави дека за него...