вмро-дпмне ок велес

Пронајдени се 8 резултати на тема „вмро-дпмне ок велес“
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Велес: Ненад Коциќ и СДСМ молчат за злоупотребата на медицинскиот персонал од Инфективното одделение за партиски цели среде изборна кампања

Ненад Коциќ и СДСМ, 24 часа молчат по злоупотребата на медицинскиот персонал од Инфективното одделение во текот на нивното работно време,...
Вести

Трајкова: Поминаа точно две години од работењето на градоначалникот Аце Коцевски, а граѓаните се уште немаат видено конкретни резултати од ветувањата за живот

Поминаа точно две години од работењето на локалната власт предводена од градоначалникот Аце Коцевски, а граѓаните се уште немаат видено...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Велес: Сведоци сме на нови партиски вработувања во Велес иако градоначалникот го ветуваше спротивното

Како советничка група на општествено одговорна партија како што е ВМРО-ДПМНЕ и нејзините коалициони партнери, сакаме јавно да ги запознаеме...
Вести

Здравковски: Две години поминаа откако СДСМ и ДУИ ја превземаа локалната и централната власт, а овој пустош не го заобиколи ниту Велес

Две години поминаа откако СДСМ и ДУИ ја превземаа локалната и централната власт во речиси цела држава, и овој бран на неработење и пустош...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Велес: Да го заокружиме бројот 2 и да зададеме уште поголем удар, бидејќи тоа и е потребно на нашата татковина

Најнапред сакам да Ви ги честитам велигденските и првомајските празници со искрени желби за подобар и подостоинствен живот. Во недела...