вмро-дпмне ок тетово

Пронајдени се 4 резултати на тема „вмро-дпмне ок тетово“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Коалицијата предводена од СДСМ и ДУИ и градоначалничката Арифи заборавија на хероите кои се бореа за ослободувањето

Тетово денес одбележува седумдесeт и шест години од ослободувањето. Со уништувањето на окупаторските сили и нивните слуги кај Кичево,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Фаница Николоска од СДСМ си тераше кампања и ги злоупотреби пожарникарите во службена униформа, во службени простории

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово преку статус на Фејсбук пишува дека граѓаните на Република Македонија секојдневно се сведоци на погубното владеење...
Општини

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово со своја изјава за посетата на членот на раководството на СДСМ Аднан Џафероски

Претстедателот на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Тетово Ангел Карапетров на прес конференцијата ја коментираше посетата на Аднан...