вмро-дпмне ок прилеп

Пронајдени се 26 резултати на тема „вмро-дпмне ок прилеп“
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Сугарески тогаш кога имаше можност да направи нешто за Прилеп, ја направи најголемата штета на Прилеп

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп преку видео изјава потенцира дека Горан Сугарески тогаш кога имаше можност да направи нешто за Прилеп, тој му ја...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Покрај најавите за обилни врнежи од снег, локалната власт предводена од СДСМ и оваа година се чини е изненадена од снегот

Покрај најавите за обилни врнежи од снег, локалната власт предводена од СДСМ на чело со градоначалникот Јованоски и оваа година се чини...
Вести

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп положи свежо цвеќе на споменикот во чест на загинатите војници кај Карпалак

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп на одбележувањето на 19 годишнината од Карпалак. Делегација од ВМРО-ДПМНЕ на чело со пратениците Петар...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Неспособноста на градоначалникот во опасност ја доведе цела населба, ќе достигне ли мостот во Сточен пазар 1 милион евра?

Неспособноста на градоначалникот во опасност ја доведе цела населба. Ќе достигне ли мостот во Сточен пазар 1 милион евра? Во изминатиот...
Општини

Јовчески: Дали неконтролираното делење хуманитарни пакети на СДС во Прилеп е причина за ново жариште на вирусот???

Градот од почетокот на оваа здравствена криза е трето жариште во државата, а нови случаи со заразени лица од вирусот имаме секојдневно,...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Јавната институција детски градинки „Наша иднина“ во Прилеп ја тресат низа скандали

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп денеска преку прес-конференција потенцира дека директорот на детските градинки во Прилеп ја тресат низа скандали. -Согласно...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Дали постои градежна дозвола и дали се испочитувани сите законски процедури за градба во градскиот пазар?

Наместо да се закануваат со тужби за навреда на честа и угледот преку соопштенија во неколку реченици, градоначалникот Илија Јованоски...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп до градоначалникот Јовановски: Која фирма гради хотел во градскиот пазар во Прилеп?

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп преку прес-конференција денеска јавно го праша градоначалникот Илија Јовановски која фирма гради хотел во градскиот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Не само што распродаваат се’ што е македонско, туку во своите намери газат преку најголемите великани како Ченто и неговото семејство

Денес на 62-годишнината од смртта на првиот претседател на Република Македонија, Методија Андонов-Ченто, со посебна чест сме тука да...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Прилеп: Пипците на злото наречено СДСМ уништија се’ што допреа и ги разорија сите свери на општественото живеење

Пипците на злото наречено СДСМ уништија се’ што допреа и ги разорија сите свери на општественото живеење, ова денеска преку соопштение...